Ha én dönthetnék / OLVASÓK FÓRUMA/
Heves Megyei Hírlap 2007.02.28.

Lévai Jánosné, Tiszanána
Elsősorban több munkahelyre lenne szükség. A faluban a nők csak a varrodában tudnak elhelyezkedni. Nekem most szerencsém van, mert a hivatal alkalmazásában állok, s ételt hordok, postát intézek, ha kell, de nagyon sok embernek gond itt az elhelyezkedés. Ha rajtam múlna, akkor a fiataloknak minél előbb kialakítanék egy olyan helyet, ahol találkozhatnak, szórakozhatnak.

Igaz, nyáron Dinnyésháton vannak programok, s aki akar, oda kimehet, de a faluban nagyon kevés az olyan lehetőség, ahol kulturáltan lehetne szórakozni. A közbiztonság hiánya is mindennapos probléma a településünkön. Sok a vagyon elleni bűncselekmény, úgy érzem, nagyobb fegyelmet kellene ezen a téren is teremteni. Az idősektől sokszor hallom, hogy félnek éjszakánként. Talán a falu vezetőinek el kellene érniük, hogy nagyobb rendőri jelenlét legyen Tiszanánán, s akkor kevesebb bűncselekmény történne a településünkön.